Dashnaktsutyun delegation will take part in the meeting of Socialist International Committee for the CIS, the Caucasus and the Black Sea to be held October 11-12, 2010 in Baku, SI Secretary General Luis Ayala said.
As reported by the Azeri-Press Agency, the ARFD delegation will include Mario Nalbandian, Kiro Manoyan and Gevorg Sinosyan. Delegations from Moldova, Kyrgyzstan, Georgia, Ukraine and Belarus as well as representatives of Swedish, Hungarian and Greek socialist parties will also be attending.