March 8, 2011 - 13:39 AMT
Mobile operator VivaCell-MTS allocated AMD 210mln for obtaining 20 apartments in a newly-constructed residential building for homeless people in Vanadzor.
These families living for years in desolated and damp houses celebrated house-warming in a newly-constructed residential building thanks to VivaCell-MTS, the company press service reported.
“We dare dream because we believe in the future of Armenia, and we care for our nation. This is a generous present to mothers on the Eve of Women’s and Mothers’ Day March 8,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.