April 21, 2011 - 11:09 AMT
To enhance its customer satisfaction level, ProCredit Bank expands the range of provided services and presents a new cumulative term deposit to private individual customers, the bank said in a press release.
Cumulative term deposit is an alternative option of savings. It enables to gradually accumulate funds on deposit account with utmost convenience by making unlimited replenishments on it. Term of the deposit may extend from 3 to 18 months with minimum amount AMD 40,000 and USD/EUR 100.
Launching the new deposit, ProCredit Bank in line with its mission encourages the development of savings culture in Armenia.