May 5, 2011 - 14:58 AMT
For 3 years in a row, Yerevan Medical Center has been providing free medical services to the families of perished liberator soldiers of Artsakh war.
As the Medical Center director Taron Tonoyan told a news conference in Yerevan, the number of patients visiting the medical center increases annually, which proves their growing trust for experts and services offered.
“The number of our patients increased from 420 to 700, with 382 people registered for medical examination this year. Although May 20 was set as a deadline for registration, the action will be completed when the last patient is examined,” Mr. Tonoyan said.