May 26, 2011 - 14:18 AMT
On June 4-8, Uto Baader, the founder and Chairman of the Board of Directors of BAADER Bank, will be in Armenia at the invitation of Prometey Bank, a partner of the German investment bank.
During the visit, Mr. Baader will be accompanied by Mr. Oliver Riedel, Head of Institutional Equities and Derivatives of BAADER Bank, and Mr. David Saponjyan, Fixed Income Analyst.
As part of the visit, Mr. Baader is scheduled to with RA Prime Minister, Chairman of the Central Bank of Armenia, management of NASDAQ OMX Armenia and other officials.