June 22, 2011 - 16:26 AMT
Pyunik FC fullback Artak Yedigaryan shared his expectations for the oncoming match against FC Viktoria Plzen of Czech Republic in UEFA Europa League second qualifying round.
“This is our first game with Viktoria so we’re unsure of what to expect. Still, we need to make the most of our training, as much depends on the first game,” he said. “Surely, absence of Gevorg Ghazaryan and Markos Pizzelli won’t make it an easy task, but still, we’ll take our best efforts.”
“A home victory will make us more confident. We still have time to get to know our rivals,” Pyunik halfback Edgar Malakyan stressed, in turn.