February 1, 2012 - 14:47 AMT
Prosperous Armenia coalition party member Vardan Bostanjyan commented on Armenian ex-minister of foreign affairs Vartan Oskanian’s possible inclusion in the party’s electoral list.
“He hasn’t decided on his political future yet, and may join the Republican Party of Armenia (RPA). Oskanian is a professional and has every right to get involved in election processes,” Bostanjyan said.
“Rumors on my cooperation with Prosperous Armenia party are not unfounded. However, I haven’t finally resolved yet which political force to cooperate with,” ex-minister recently stated.