ԱՄՆ ՊԵՏԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ «ՋԵՅՇՈՒԼԼԱՀ» ԱՀԱԲԵԿՉԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆԸ ԴԱՍԵԼ Է ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՄԵՆԱՎՏԱՆԳԱՎՈՐ ԾԱՅՐԱՀԵՂԱԿԱՆ ԽՄԲԱՎՈՐՈՒՄՆԵՐԻ ԹՎՈՒՄ
8 դեկտեմբերի 2001 - 21:03 AMT  00:17 GMT
Միացյալ Նահանգները որոշում են ընդունել երկրից վտարել այն բոլոր անձանց, որոնք առնչություն ունեն օտարերկրյա 39 ահաբեկչական ուղղվածություն ունեցող կազմակերպություններին:
ԱՆԿԱՐԱՆ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է ԱՌԱՋ ՔԱՇԵԼ ԵՐԵՒԱՆԻ ՀԵՏ ԵՐԿԽՈՍՈՒԹՅՈՒՆ ՎԵՐՍԿՍԵԼՈՒ ՆԱԽԱՊԱՅՄԱՆՆԵՐ
8 դեկտեմբերի 2001 - 21:02 AMT  00:17 GMT
Ինչպես մենք արդեն հայտնել ենք, Անկարայում Թուրքիայի նախագահ Ահմեդ Սեզերի, վարչապետ Բյուլենտ Էջեւիթի, արտաքին գործերի նախարար Իսմայիլ Ջեմի եւ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Կոլին Պաուերի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում մյուս հարցերի հետ մեկտեղ քննարկվել են նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ԽՈՉԸՆԴՈՏՈՒՄ Է ԵԱՀԿ ՀՈՎԱՆՈՒ ՆԵՐՔՈ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ՈՒՂԱՐԿՄԱՆԸ
8 դեկտեմբերի 2001 - 20:59 AMT  00:17 GMT
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ընդգծվում է, որ խոսք անգամ լինել չի կարող «առանց Ադրբեջանի ղեկավարության հետ համապատասխան խորհրդակցության» Ղարաբաղ որեւիցե առաքելություն ուղարկելու մասին:
ԱՄՆ-Ի ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐ ԴՈՆԱԼԴ ՌԱՄՍՖԵԼԴԸ ԿԱՅՑԵԼԻ ԵՐԵՎԱՆ
8 դեկտեմբերի 2001 - 20:52 AMT  00:17 GMT
Ռամսֆիլդը կհանդիպի Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի հետ:
ԵՐԵՒԱՆ ԿԱՅՑԵԼԻ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԽՈՍՆԱԿԸ
8 դեկտեմբերի 2001 - 20:51 AMT  00:17 GMT
Երեքշաբթի պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Վրաստանի խորհրդարանի պատվիրակությունը` խոսնակ Նինո Բուրջանաձեի գլխավորությամբ:
ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ԱՏՈՄ ԷԳՈՅԱՆԻ ՖԻԼՄԻ ՑՈՒՑԱԴՐՄԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆ ԱՐԴԵՆ ՁԵՌՔ ԵՆ ԲԵՐԵԼ ՖՐԱՆՍԻԱՆ, ԲՐԻՏԱՆԻԱՆ, ԳԵՐՄԱՆԻԱՆ ԵՎ ԻՍՊԱՆԻԱՆ
8 դեկտեմբերի 2001 - 20:50 AMT  00:17 GMT
Իր նոր ֆիլմի մի հատվածի նկարահանման համար Երեւան է ժամանել աշխարհում հայտնի ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանը:
ԱՐԳԵՆՏԻՆԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ «ԶՎԱՐԹՆՈՑ» ՕԴԱՆԱՎԱԿԱՅԱՆ ԿՆԵՐԴՆԻ 30 ՄԻԼԻՈՆ ԴՈԼԱՐ
8 դեկտեմբերի 2001 - 20:49 AMT  00:17 GMT
Արգենտինական «Աէրոպուէրտոս Արգենտինաս 2000» ընկերությունը հաջորդ տարի կսկսի ներդրումներ իրականացնել երեւանյան «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: