ԳՈՅՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՆԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐԻ ԲԱՎԱԿԱՆԻՆ ՈՒԺԵՂ ԻՆԵՐՑԻԱ, ՈՐԸ ԽՈՉԸՆԴՈՏՈՒՄ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՃԱՆԱՉՄԱՆԸ
13 օգոստոսի 2002 - 23:45 AMT  02:38 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Պետդումայի փորձագետ Վիկտոր Շեյնիսը:
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅԱՆ ԵՐԿՐՆԵՐԻՑ ՆԵՐՄՈՒԾՄԱՆ ԾԱՎԱԼՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԱՃՈՒՄ ԵՆ
13 օգոստոսի 2002 - 23:35 AMT  02:38 GMT
Մինչ դեռ, ՀՀ Կենտրոնական բանկի ղեկավար Տիգրան Սարգսյանը մինչ այդ հայտարարել էր, որ դոլարի անկումը եվրոյի նկատմամբ կարող է հանգեցնել եվրոպական երկրներից Հայաստան ներմուծվող եւ արտահանվող արտադրանքի թանկացում, որի արդյունքում տեղի կունենա ներմուծման ծավալների կրճատում:
ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ ՀԱՅԱԿԱԿԱՆ ԿՈՂՄԻՆ ԴՈՒՐՍ ԲԵՐԵԼ ԻՐ ԶՈՐՔԵՐԸ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻՑ
13 օգոստոսի 2002 - 22:46 AMT  02:38 GMT
Համաժողովը նաեւ կոչ է արել Ադրբեջանի կառավարությանը շարունակել Հայաստանի հետ ռազմական բախումից խուսափելուն ուղղված քաղաքականությունը:
ԳԵՐՄԱՆԻԱՆ ՄՏԱԴԻՐ Է ԸՆԴԼԱՅՆԵԼ ԻՐ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԵՎ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԴԵՐԸ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
13 օգոստոսի 2002 - 22:45 AMT  02:38 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Հանս Վուլֆ Բարտելսը` ՀՀ խորհրդարանի փոխխոսնակ Գագիկ Ասլանյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
ՀԱՅ-ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ԲԱՑՈՒՄԸ ԿՀԱՆԳԵՑՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՐՏԱԴՐՈՒԹՅԱՆ «ԽԵՂԴՄԱՆԸ», ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴԵՄՈԿՐԱՏԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴԸ
13 օգոստոսի 2002 - 22:19 AMT  02:38 GMT
Քանի որ, գտնում է Արամ Սարգսյանը, տեղական արտադրությունը ի վիճակի չի մրցել թուրքական ավելի էժան արտադրանքի հետ:
ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ ՎԵՐՋԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԻՐԱՆԱԿԱՆ ԱՐՏԱԴՐԱՆՔԻ ՏՈՆԱՎԱՃԱՌ
13 օգոստոսի 2002 - 22:17 AMT  02:38 GMT
Ինչպես տեղեկացրել է Հայ-իրանական առեւտրային պալատի ղեկավար Լեւոն Ահարոնյանը, ավարտման փուլում են Հայ-իրանական առեւտրային պալատի եւ Հայաստանի իշխանությունների միջեւ հանրապետությունում շաքարի գործարանի կառուցման շուրջ բանակցությունները:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԵՏ
13 օգոստոսի 2002 - 20:40 AMT  02:38 GMT
Ղարաբաղյան հակամարտության ներկայիս փուլը եւ դրա հնարավոր զարգացումն այսօր քննարկել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը` ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամներ Ֆրենկ Փալոնեի եւ Լլոյդ Դուգետի հետ:
ԸՆԹԱՑԻԿ ՏԱՐՎԱ ԱՌԱՋԻՆ ԿԻՍԱՄՅԱԿՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆ Է ՆԵՐՄՈՒԾՎԵԼ 4,1 ՄԻԼԻՈՆ ԴՈԼԱՐԻ ՄԱՐԴԱՍԻՐԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ
ՀՀ Վիճակագրության ծառայությունից տեղեկացրել են, որ օգնության համարյա կեսը տրամադրվել է քիմիական արդյունաբերությանը եւ նրա հետ կապված արտադրանքին:
ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ` ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՅՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴԻ ՀԱՐՑԵՐԻՆ
13 օգոստոսի 2002 - 19:54 AMT  02:38 GMT
«Ռուսաստանի հայերի միությունը» մտադիր է Մոսկվայում կազմակերպել միջազգային խորհրդաժողով` նվիրված «Աշխարհի հայերը դարերի սահմանագծին - միջազգային հարաբերությունների խնդիրները» թեմային:
ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԻ ԽՈՍՔԵՐՈՎ` ՂԱՐԱԲԱՂՈՒՄ ԿԱՅԱՑԱԾ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉԵՆ ԱԶԴԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀԵՏ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎՐԱ
13 օգոստոսի 2002 - 19:53 AMT  02:38 GMT
«Բոլորն էլ նախապես գիտեին, որ այնտեղ ընտրություններ են անցկացվելու: Եվ թե այնտեղ ով կհաղթի` դա իրենց գործն է», - ասել է Ադրբեջանի ղեկավարը: