11 մարտի 2003 - 22:23 AMT  03:44 GMT
Ցուցարարներից մեկը` «Ազգային ժողովրդավարական միություն» ներկայացուցիչ Գասպար Գաբրիելյանի խոսքերով` նստացույցն անցկացվում է առանց ժամանակային սահմանափակման:
ՀԱԱԳԱՅՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԵՐՈՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՔՐԵԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
11 մարտի 2003 - 22:02 AMT  03:44 GMT
Միջազգային քրեական դատարանի ստեղծումից հետո անպատիժ չեն մնա ցեղասպանությունը, եւ մարդկության դեմ այլ ոճրագործությունները, այսօր հայտարարել է Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պիտեր Շիդերը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԵԽԽՎ ՈՐՈՇՈՒՄԸ ԿՆԴՈՒՆՎԻ ԱՊՐԻԼԻՆ
11 մարտի 2003 - 21:54 AMT  03:44 GMT
Այդ մասին տեղեկացրել է ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար, արտաքին կապերի հարցերով խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Հովհաննիսյանը:
ՀԵՏԸՆՏՐԱԿԱՆ ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿԱՐՈՂ Է ՈՐՈՇԱԿԻ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՆԵՆԱԼ ԵՐԿՐԻ ՆԵՐԴՐՈՒՄԱՅԻՆ ՄԹՆՈԼՈՐՏԻ ՎՐԱ
11 մարտի 2003 - 21:31 AMT  03:44 GMT
Նման կարծիք այսօր լրագրողներին է հայտնել Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը` Երեւանի մաքուր երկաթի գործարան կատարած այցից հետո:
ՀԱՅ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐԸ ՉԵՆ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ՍՏՀ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՆԻՍՏԻՆ
11 մարտի 2003 - 19:29 AMT  03:44 GMT
Այսօր Բաքվում բացվում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության (ՍՏՀ) անդամ երկրների Խորհրդարանական վեհաժողովի էկոնոմիկայի, առեւտրի, տեխնոլոգիայի եւ էկոլոգիայի հարցերով կոմիտեի 12-րդ նիստը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԴԻՏՈՐԴՆԵՐԸ ՀԵՏԱՊՆԴՈՒՄ ԷԻՆ ՈՒՐԻՇ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ԱԺ ՓՈԽԽՈՍՆԱԿԸ
11 մարտի 2003 - 19:25 AMT  03:44 GMT
Հայաստանի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի վերաբերյալ ԵԽԽՎ եւ ԵԱՀԿ դիտորդների կողմից արված բացասական գնահատականը, անկասկած, հիմնված է որոշ փաստերի վրա, սակայն այդ փաստերի ծավալը նման սուր գնահատականների հիմք չի տալիս, հայտնել է ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Տիգրան Թորոսյանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ԴԱՏԱԽԱԶՈՒԹՅՈՒՆԸ ՏԱՐԱԾԵԼ Է ՏԻԳՐԱՆ ՆԱՂԴԱԼՅԱՆԻ ՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
11 մարտի 2003 - 18:32 AMT  03:44 GMT
Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահին սպանել է 32-ամյա Ջոն Հարությունյանը,
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՊԱՇՏՈՆԱՊԵՍ ՃԱՆԱՉՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՂԹՈՂ
11 մարտի 2003 - 18:02 AMT  03:44 GMT
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր հայտարարել է մարտի 5-ին կայացած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի վերջնական արդյունքները: