ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԸ ՀԱՎԱՆՈՒԹՅԱՆ Է ԱՐԺԱՆԱՑՐԵԼ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԾՐԱԳԻՐԸ
ՀՀ Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը նշել է, որ կառավարության ծրագիրը բավականին իրատեսական է, եւ «4 տարի անց կնկատվեն ժողովրդի բարօրությանն ուղղված կոնկրետ արդյունքները»:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՇՆԱՆԱՅԻՆ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻՆ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼ ՄԻ ՇԱՐՔ ՕՐԵՆՍԴՐԱԿԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ
21 հունիսի 2003 - 00:06 AMT  00:44 GMT
Դաշինքի անդամ, «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Ալբերտ Բազեյանի խոսքերով, սեպտեմբերին ընդդիմությունը մտադիր է Հայաստանի նախագահի անվստահության մասին հանրաքվեի հարցը բարձրացնել, որի համար անհրաժեշտ է փոխել համապատասխան օրենսդրությունը:
ՍՈՑԻՆՏԵՌՆԸ ՆՇԵԼ Է ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՃԱՆԱՉՄԱՆ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏՈՒԹՅՈՒՆԸ
20 հունիսի 2003 - 23:51 AMT  00:44 GMT
«Թուրքիան պետք է ճանաչի հայոց ցեղասպանությունը»,- Սոֆիայում կայացած Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների հարցերով Սոցինտեռնի համաժողովի ժամանակ հայտարարել է նախագահող Պյեռո Ֆասիոն, որը գլխավորում է Իտալիայի Ձախ ժողովրդավարական կուսակցությունը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԵՎ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՐՈՂ ԵՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑԵԼ ՀԱՄԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՐՑԵՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ՇՈՒՐՋ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
20 հունիսի 2003 - 23:16 AMT  00:44 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանի խոսքերով` նման համագործակցությունը հնարավոր է, մասնավորապես, արտաքին քաղաքականության հարցերում, ինչպիսիք են` ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը եւ սփյուռքի հետ հարաբերությունները:
ՆԱՏՕ-Ի ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՀԱՅ ԵՎ ԹՈՒՐՔ ՍՊԱՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ ՇՓՈՒՄՆԵՐԻ ՄԱԿԱՐԴԱԿԸ ԲԱՎԱԿԱՆԻՆ ԲԱՐՁՐ Է
20 հունիսի 2003 - 22:29 AMT  00:44 GMT
Հայաստանի պաշտպանության փոխնախարարի օգնական Մուրադ Իսախանյանի կարծիքով, «ազգությունը ոչ մի առնչություն չունի զորավարժություններին»:
ՀՈՒԼԻՍԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ԱՅՑԵԼԵԼ ՎՐԱՍՏԱՆ
20 հունիսի 2003 - 22:22 AMT  00:44 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանը մտադիր է արձակուրդ գնալ օգոստոսի սկզբին:
ՎՐԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՌԱՋԱՐԿԵԼ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻՆ ԱՊԱՀՈՎԵԼ ԱԲԽԱԶԻԱՅՈՎ ԵՐԿԱԹՈՒՂԱՅԻՆ ԵՐԹԵՎԵԿՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ԱՆՎՏԱԱՆԳՈՒԹՅՈՒՆԸ
20 հունիսի 2003 - 22:20 AMT  00:44 GMT
Ինչպես հայտարարել է Վրաստանի երկաթուղու գլխավոր ինժեներ Թենգիզ Դոնաձեն, այդ երկաթուղային ճյուղի վերականգման անվտանգությունը կարող են ապահովել վրաց-աբախազական հակամարտության գոտում ԱՊՀ հավաքական խաղաղապահ ուժերը:
ԹԵՀՐԱՆԸ ՄԵՂԱԴՐՈՒՄ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԶԼՄ-ՆԵՐԻՆ ԻՐԱՆՈՒՄ ԻՐԱՎԻՃԱԿԻ ՈՉ ՃԻՇՏ ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՄԵՋ
20 հունիսի 2003 - 20:26 AMT  00:44 GMT
Ինչպես հետեւում է Իրանի դեսպանության հայտարարությունից, «որոշ ադրբեջանական հեռուստաալիքներ օգտագործում են հնացած տեսանյութեր, որպեսզի դրանց միջոցով ստեղծեն սոցիալական ճգնաժամի եւ զանգվածային անկարգությունների մթնոլորտ, որն իբրեւ թե այժմ տիրում է Իրանում»:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՖՐԱՆՍԻԱՑԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀԵՏ
20 հունիսի 2003 - 20:01 AMT  00:44 GMT
Հանդիպման մանրամասները չեն հայտնվում:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՅԱՆ ԶՐԱՀԱՏԱՏԵԽՆԻԿԱՅԻ ԵՎ ՍՊԱՌԱԶԻՆՄԱՆ ՄԻ ՄԱՍԸ ՎՐԱՍՏԱՆԻՑ ՏԵՂԱՓՈԽՎՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ
20 հունիսի 2003 - 19:38 AMT  00:44 GMT
Անդրկովկասում ռուսաստանյան զորքերի խմբավորման ռազմամթերքի, սպառազինման եւ ունեցվածքի մի մասը, Վրաստանի Սագարեջո քաղաքի ինժեներական ռազմամթերքի պահեստից տեղափոխվում է Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան: