ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՇՈՒՐՋ ՓՈԽԶԻՋՈՒՄՆԵՐԸ ՄԵՏՔ Է ԵՐԿՈՒՍՏԵՔ ԸՆԴՈՒՆԵԼԻ ԼԻՆԵՆ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԲԱՔՎՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ
1 նոյեմբերի 2003 - 20:25 AMT  06:24 GMT
Ռուբեն Շուգարյանի կարծիքով, Ղարաբաղի առնչությամբ ընդունված ցանկացած որոշում ոչ միանշանակորեն կընդունվի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի բնակչության կողմից, քանի որ գոյություն չունի որոշում, որն ամբողջովին բավարարեր երկու երկրներին:
ԿԱՐՃԱՏԵՎ ԱՅՑՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ Է ԳՏՆՎՈՒՄ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՎԵՐԻՆ ՊԱԼԱՏԻ ԽՈՍՆԱԿԸ
1 նոյեմբերի 2003 - 20:03 AMT  06:24 GMT
Ռուսաստանի եւ Հայաստանի խոսնակները պայմանավորվել են 2004 թվականին երկու երկրների շրջանների միջեւ համագործակցության հարցերին նվիրված կոնֆերանսների անցկացման մասին:
«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՎԻԱՈՒՂԻՆԵՐԻ» ԴԵՄ 148 ԴԱՏԱԿԱՆ ՀԱՅՑ Է ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ
1 նոյեմբերի 2003 - 20:02 AMT  06:24 GMT
Վերլուծելով ստեղծված իրավիճակը կարելի է ենթադրել, որ մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը սնանկ կճանաչվի:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՔՆՆԱՐԿԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԸ
1 նոյեմբերի 2003 - 19:12 AMT  06:24 GMT
Հայաստանի Ազգային Ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովն որոշում է ընդունել ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացին նվիրված հատուկ նիստ անցկացնել արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի մասնակցությամբ:
ՎՐԱՍՏԱՆԸ ՆԱԽԱՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄ Է ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՎ ՆԱՏՕ-Ի ՄԵՐՁԵՑՄԱՆ ՀԱՐՑԵՐԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ԲԱՐՁՐ ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ
1 նոյեմբերի 2003 - 18:47 AMT  06:24 GMT
ՆԱՏՕ-ի ամերիկյան Կոմիտեի հիմնադիր, «Անցումային ժողովրդավարություններ» նախագծի նախագահ Բրյուս Ջեկսոնի խոսքերով, Հարավային Կովկասի պետությունների Հյուսիսատլանտյան դիշինքին անդամակցելու հեռանկարները կարող են որոշակիացվել արդեն 2004 թվականին Ստամբուլում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի հաջորդ գագթնաժողովում:
ՇՎԵՅՑԱՐԻԱՆ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ ԵՆ ՍՏՈՐԱԳՐԵԼ ԱՊԱՍՏԱՆԻ ՄԵՐԺՈՒՄ ՍՏԱՑԱԾ ԱՆՁԱՆՑ ՀԱՅՐԵՆԱԴԱՐՁՈՒԹՅԱՆ ՊԱՐԶԵՑՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
1 նոյեմբերի 2003 - 18:17 AMT  06:24 GMT
Փաստաթուղթը ենթադրում է նաեւ կամավոր վերադառնալու դեպքում անհրաժեշտ ֆինանսական օգնության տրամադրում:
ԵՐԵՎԱՆ Է ԺԱՄԱՆՈՒՄ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ
1 նոյեմբերի 2003 - 18:16 AMT  06:24 GMT
Այցի ավարտին կստորագրվի երկու երկրների Անվտանգության խորհուրդների միջեւ 2004 թվականի համատեղ միջոցառումների ծրագիր:
ԱՐԵՒՄՏԱՀԱՅԵՐԻ ԺԱՌԱՆԳՈՐԴՆԵՐԸ ԿԱՐՈՂ ԵՆ ԱԿՆԿԱԼԵԼ ԱՊԱՀՈՎԱԳՐԱԿԱՆ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՍՏԱՑՈւՄ
30 հոկտեմբերի 2003 - 04:00 AMT  06:24 GMT
«New York Life» ամերիկյան ապահովագրական ընկերությունը հայկական լոբբիստական կազմակերպության ճնշման տակ համաձայնել է հրապարակել այն հայերի ցուցակը, որոնց ընկերությունը ապահովագրել է Օսմանյան Թուրքիայում առաջին համաշխարհային պատերազմի նախօրեին: Ստամբուլում եւ կայսրության արեւելյան շրջաններում ընկերության վաճառած ապահովագրական անդորրագրերի տեր դարձած մեր հայրենակիցներից շատերը ցեղասպանության զոհ են դարձել: Պայմանագրով սահմանված գումարը չի վճարվել նրանց ժառանգորդներին: ԱՄՆ-ում գործող հայկական փաստաբանների միությունը ձեռնամուխ է եղել օգնելու ապահովագրական անդորրագրերի իրավահաջորդներին: