26 հունվարի 2004 - 23:10 AMT  06:17 GMT
Դատապարտյալները 1990-ականների սկզբներին տեղեկություններ են հավաքել եւ հաղորդել ադրբեջանական կողմին Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքական եւ սոցիալ-տնտեսական կյանքի մասին, ինչպես նաեւ ռազմական բնույթի տեղեկություններ:
«ՄԻՆՍԿԻ» ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԸ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆ ԿԱՅՑԵԼԵՆ ԳԱՐՆԱՆԸ
26 հունվարի 2004 - 21:57 AMT  06:17 GMT
Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Վյաչեսլավ Տրուբնիկովը հերքել է բոլոր հայտարարությունները Մինսկի խմբի համանախագահների պասիվության մասին:
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՀԱՅԵՐԸ ՀԱՄԱԿԱՐԳՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆՆ ՈՒՂՂՎԱԾ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԸ
26 հունվարի 2004 - 21:48 AMT  06:17 GMT
Ֆրանսիական Վալանս քաղաքի «Հայաստան» միությունը եւ Եվրոպայի հայերի միությունների համաժողովը կազմակերպում են «Սփյուռքի դերը եւ մասնակցությունը Հայաստանի եւ Ղարաբաղի զարգացման եւ անվտանգության ապահովման հարցերում» թեմայով խորհրդաժողով:
ԱՄԵՐԻԿԱՑԻ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ ՍՈՎՈՐԵՑՆՈՒՄ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԻՆ ՊԱՀՊԱՆԵԼ ԿԱՍՊՅԱՆ ՆԱՎԹԱՅԻՆ ԿԱՌԱՄԱՏՈՒՅՑՆԵՐԸ
26 հունվարի 2004 - 21:45 AMT  06:17 GMT
Այսօր Բաքվում սկսվել են Կասպից ծովում նավթային կառամատույցների պահպանման ունակությունների զարգացմանն ուղղված ադրբեջանա-ամերիկյան զորավարժությունները:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՀԵՐՔԵԼ Է ՄՈՍԿՎԱՅԻ ԵՎ ԲԱՔՎԻ ՄԻՋԵՎ ՍԵՊԱՐԱՏ ՊԱՅՄԱՆԱՎՈՐՎԱԾՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԼՈՒՐԵՐԸ
26 հունվարի 2004 - 19:09 AMT  06:17 GMT
Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ չկա պայմանավորվածություն, ըստ որի Մոսկվան կփորձի համոզել Հայաստանին վերադարձնել գրավյալ ադրբեջանական տարածքներից մի քանիսը` ԱՄՆ ռազմակայանները իր տարածքում տեղադրելու Բաքվի հրաժարվելու դիմաց, հայտարարել է Նովրուզ Մամեդովը:
ԱՄՆ ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ ԴՐԱԿԱՆ Է ԳՆԱՀԱՏԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԵՐԳՐԱՎՎԱԾՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՅՔԱՐՈՒՄ
26 հունվարի 2004 - 18:09 AMT  06:17 GMT
Հայաստանի արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը հունվարի 25-ին Թբիլիսիում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղար Քոլին Պաուէլին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՈՒԿՐԱԻՆԱՅԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՄԻ ՇԱՐՔ ԱՅԺՄԷԱԿԱՆ ՀԱՐՑԵՐ
26 հունվարի 2004 - 17:48 AMT  06:17 GMT
Կոնստանտին Գրիշչենկոն եւ Վարդան Օսկանյանը հունվարի 25-ին Թբիլիսիում քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս վիճակն ու հեռանկարները:
ԱՄՆ ՀԱՅԵՐԸ ԵՎ ՀՈՒՅՆԵՐԸ ՀԻԱՍԹԱՓՎԱԾ ԵՆ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻՆ ՊԱՐԳԵՎԱՏՐԵԼՈՒ ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀՐԵԱՆԵՐԻ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՈՐՈՇՈՒՄԻՑ
26 հունվարի 2004 - 17:46 AMT  06:17 GMT
Պարգեւատրումը կկայանա այսօր Նյու Յորքում` Էրդողանի ԱՄՆ-ում ընթացող այցի շրջանակներում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՀՐԱՎԻՐԵԼ Է ՄԻԽԱԻԼ ՍԱՀԱԿԱՇՎԻԼՈՒՆ ԱՅՑԵԼԵԼ ԵՐԵՎԱՆ
26 հունվարի 2004 - 17:44 AMT  06:17 GMT
Երդման արարողության ավարտից հետո հունվարի 25-ին Վրաստանի նախագահ Միխաիլ Սահակաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի հետ: