ԼՂ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՎ ԵՄ-Ի ՀԱՏՈՒԿ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿՈՂՄԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ԽԱՂԱՂ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻՆ
31 հունվարի 2004 - 20:05 AMT  10:25 GMT
Երեկ երեկոյան հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանի եւ Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Հեյկի Թալվիթիեի միջեւ:
ՍԹՈԿՀՈԼՄԻ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ ԷՐ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՃԱՆԱՉՄԱՆ ՏԵՍԱԿԵՏԻՑ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ
31 հունվարի 2004 - 19:37 AMT  10:25 GMT
Նրա կարծիքով, հայկական կողմին հաջողվել է համաժողովի մասնակիցների մոտ ամրապնդել այն մոտեցումը, որ Հայոց ցեղասպանությունը եղել է, հարկավոր է ճանաչել ու նշել այն որպես անցյալ դարի առաջին ցեղասպանության մասին:
ԵՎՐՈՊԱՆ ՇԱՀԱԳՐԳԻՌ Է ՀԱՅ-ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԲԱՐԵԼԱՎՄԱՆ ՀԱՐՑՈՒՄ
31 հունվարի 2004 - 19:03 AMT  10:25 GMT
Հարաբերությունները Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ կարեւոր են Կովկասի կայունության համար, ինչպես նաեւ` այն բոլոր շահագրգիռ կողմերի համար, որոնք ցանկանում են աշխատել այդ տարածաշրջանում, հայտարարել է Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հեյկի Թալվիթիեն:
ԼՈՆԴՈՆՈՒՄ ՑՈՒՑԱԴՐՎԵԼ Է ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՈՉՆՉԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՊԱՏՄՈՂ ԿԻՆՈՆԿԱՐ
31 հունվարի 2004 - 18:21 AMT  10:25 GMT
Ֆիլմում, որը կոչվում է «Սրբապղծություն», ներկայացված են փաստեր, որոնք վկայում են այն մասին, թե ինչպես են հայկական եկեղեցիները վերածվում մզկիթների, պահեստների եւ ախոռների:
ՀԱՆԳԻՍՏԸ ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ԿԹԱՆԿԱՆԱ
31 հունվարի 2004 - 17:39 AMT  10:25 GMT
Թուրքական հյուրանոցների որոշումը հաճախորդների հետ հաշիվներում «թույլ» դոլարից անցնել եվրոի կբարձրացնի ամառային հանգստի գինը Թուրքիայում շուրջ 20 տոկոսով:
ՎՐԱՍՏԱՆԸ ՑԱՆԿԱՆՈՒՄ Է ԱՎԵԼԱՑՆԵԼ ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱՅԻ ՆԵՐՄՈՒԾՈՒՄԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ԵՐԵՔ ԱՆԳԱՄ
31 հունվարի 2004 - 17:37 AMT  10:25 GMT
ՀՀ էներգետիկայի նախարար Ա.Մովսիսյանը նշել է, որ Հայաստանը ունի էլեկտրաէներգիայի առաքումը երեք անգամ ավելացնելու եւ օրվա ընթացքում այն 3-3,5 մլն կվտ հասցնելու հնարավորություն:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ Է ՕՄԲՈՒԴՍՄԵՆԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅՈՒՆԸ
31 հունվարի 2004 - 17:35 AMT  10:25 GMT
Այդ պաշտոնի համար ներկայացված է «Հիմնադրամ ընդդեմ իրավական կամայականության» հասարակական կազմակերպության նախագահ Լարիսա Ալավերդյանը: