ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀԱՏՎԵԼ ԵՆ ՏԱՍՆՅԱԿ ԾԱՌԵՐ ՀՀ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԻՆ ՊԱՏԿԱՆՈՂ ԶՎԱՐՃՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ ԿԱՌՈՒՑԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
15 հուլիսի 2004 - 00:18 AMT  01:02 GMT
Չնայած մայրաքաղաքի լրագրողների եւ հասարակական կազմակերպությունների ահազանգերին մայրաքաղաքի քաղաքապետարան, Կենտրոն համայնք եւ Հայաստանի բնապահպանության նախարարություն` ծառահատումից չի հաջողվել խուսափել:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ՈՒ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐՈՒՄ ԵՆ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ
14 հուլիսի 2004 - 23:41 AMT  01:02 GMT
Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը իր ռուս գործընկեր Միխաիլ Ֆրադկովի եւ ՌԴ Դաշնության Խորհրդի ղեկավար Սերգեյ Միրոնովի հետ Մոսկվայում քննարկել է Տրանսկովկասյան երկաթուղու աբխազական հատվածի ապաշրջափակման հարցը:
ՎԱՇԻՆԳՏՈՆՈՒՄ ՔՆՆԱՐԿՎԵԼ ԵՆ ԱՄՆ-Ի «ՀԱԶԱՐԱՄՅԱԿԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐ» ԾՐԱԳՐՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ՏՐՄԱԴՐՎԵԼԻՔ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ՀԱՐՑԵՐ
14 հուլիսի 2004 - 23:16 AMT  01:02 GMT
Հայաստանի նախագահի տնտեսական հարցերով գլխավոր խորհրդական Վահրամ Ներսիսյանցը տեղեկացրել է, որ մինչեւ օգոստոսի վերջը կմշակվեն ռազմավարական ուղղությունները եւ ծրագրային նախագծերը` նպատակ հետապնդելով ներկայացնել դրանք ամերիկյան կողմի քննարկմանը:
ՉՆԱՅԱԾ ՈՒՐԱՆԻ ԳՆԵՐԻ ԹԱՆԿԱՑՄԱՆԸ` ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ի ՀԱՄԱՐ ՎԱՌԵԼԻՔ ԿԱՌԱՔԻ ՆԱԽԿԻՆ ԳՆԵՐՈՎ
14 հուլիսի 2004 - 22:51 AMT  01:02 GMT
Վառելիքի նոր մասնաբաժինը կայան կբերվի այս ամառ:
ՀԱՅ-ԻՐԱՆԱԿԱՆ ԿԱՊԵՐԸ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆՈՒՄ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԵՎՈՐ ԳՈՐԾՈՆ ԵՆ ՀԱՆԴԻՍԱՆՈՒՄ
14 հուլիսի 2004 - 22:36 AMT  01:02 GMT
Այդ մասին այսօր ասվել է Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Երեւանում Իրանի նորանշանակ դեսպան Ալի Ռեզա Հաղիղյանի հանդիպման ժամանակ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԱՏՈՒՆ
14 հուլիսի 2004 - 19:01 AMT  01:02 GMT
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի` Բաստիլի գրավման օրվա առթիվ Ռոբերտ Քոչարյանը տիկնոջ հետ այսօր այցելել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԿԴԱՌՆԱ ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԸ
14 հուլիսի 2004 - 18:48 AMT  01:02 GMT
Այդ մասին հաղորդել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխաիլ Ֆրադկովը Հայաստանի կառավարության ղեկավար Անդրանիկ Մարգարյանի հետ հանդիպման ընթացքում:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԽՆԴՐԻ ԼՈՒԾՈՒՄԸ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿՈՂՄԵՐԻ ՁԵՌՔՈՒՄ Է, ԳՏՆՈՒՄ Է ՌՈՒՍ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԸ
14 հուլիսի 2004 - 18:46 AMT  01:02 GMT
Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման տարբերակները կարելի է հաշվել մեկ ձեռքի մատների վրա, եւ դրանք բոլորն էլ քննարկվել են կողմերի հետ, հայտարարել է Յուրի Մերզլյակովը:
ԱՆՐԻ ԺԱԿՈԼԵՆ. ԵՄ-Ն ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆՆ ԱՋԱԿՑԵԼՈՒ ՆՈՐ ՁԵՎ, ՈՐԻՑ ՊԵՏՔ Է ՕԳՏՎԵԼ
14 հուլիսի 2004 - 18:45 AMT  01:02 GMT
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահի խոսքերով, ԵՄ "Ընդլայնված Եվրոպա.նոր հարեւաններ" ծրագիրը որոշակի պայմաններ կառաջարկի բոլոր այն երկրներին, որոնք կընդգրկվեն նրա մեջ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՊԱՏՐԱՍՏ Է ԻՐ ՎՐԱ ՎԵՐՑՆԵԼ ԱԲԽԱԶԱԿԱՆ ՃԱՆԱՊԱՐՀԻ ՇԱՀԱԳՈՐԾՄԱՆ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆԸ
13 հուլիսի 2004 - 05:00 AMT  01:02 GMT
Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի` Մոսկվա այցի շրջանակներում կայացավ հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնախմբի հերթական նիստը: Հատուկ ուշադրություն դարձվեց աբխազական ճանապարհով երթեւեկության վերականգնման հեռանկարին: Հայաստանի ղեկավարությունը ճանապարհի շահագործման մեխանիզմներին առնչվող հստակ առաջարկներ էր պատրաստել, որոնցում ներգրավվելը շահավետ կլինի եւ Վրաստանին, եւ Աբխազիային, եւ Ռուսաստանին, եւ Հայաստանին: