Եթե Երեւանը ճանաչի Ղարաբաղի անկախությունը, պատերազմը կարող է վերսկսվել, «զգուշացնում է» Բաքուն
Սաֆար Աբիեւը հայտարարել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը սպառնալիք է Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթատարի անվտանգության համար
Երեւանը պատրաստ է աջակցել Կիեւին ԱՀԿ-ին անդամակցելու ճանապարհին
6 դեկտեմբերի 2005 - 17:33 AMT  14:02 GMT
Վարդան Օսկանյանը եւ Բորիս Տարասյուկը քննարկել են կողմերի քաղաքական երկխոսության եւ եվրաինտեգրման ճանապարհին համագործակցության ակտիվացման միջոցները
Լյուբլյանայում տեղի է ունեցել Բալթիայի եւ Հարավային Կովկասի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը 3+3 ձեւաչափով
6 դեկտեմբերի 2005 - 17:15 AMT  14:02 GMT
Նախարարները պայմանավորվել են, որ առաջիկայում Հյուսիսային երկրների եւ մերձբալթյան երկրների ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումներից մեկին կարող են հրավիրվել նաեւ Հարավային Կովկասի պետությունների ներկայացուցիչները
Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանը հավատարմագրերի պատճեններն է հանձնել ՀՀ ԱԳՆ փոխնախարարին
6 դեկտեմբերի 2005 - 16:19 AMT  14:02 GMT
Արմեն Բայբուրդյանը եւ Րինա Պանդեյը նշել են, որ Հայաստանի եւ Հնդկաստանի միջեւ հաստատվել է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարաբերությունների շրջանակում
Դեկտեմբերի 15-16-ը հայկական հարցին նվիրված հերթական համաժողովը կկայանա Ստամբուլում
6 դեկտեմբերի 2005 - 15:51 AMT  14:02 GMT
Ըստ երեւույթին, կոնֆերանսի ընթացքում կքննարկվի միայն թուրքական պետության պաշտոնական տեսակետը Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ
ԱՄՆ-ն ողջունում է դրական տեղաշարժը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում
6 դեկտեմբերի 2005 - 15:38 AMT  14:02 GMT
Վաշինգտոնը հուսով է, որ 2006 թվականին Հայաստանը եւ Ադրբեջանը կկարողանան մեծ քայլեր կատարել հաստատուն եւ արդար խաղաղության ճանապարհին
Մոսկվայում «սափրագլուխները» վիրավորել են մի հայ երիտասարդի
6 դեկտեմբերի 2005 - 14:54 AMT  14:02 GMT
Վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում սա Մոսկվայում հայերի հանդեպ հարձակման արդեն երրորդ դեպքն է
Դեռեւս պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել ղարաբաղյան խնդրի շուրջ բանակցությունների շարունակման ժամկետների վերաբերյալ
6 դեկտեմբերի 2005 - 14:38 AMT  14:02 GMT
Ցանկություն կա երկուստեք հնարավորին չափ շուտ վերսկսել նախագահների եւ ԱԳ նախարարների մակարդակով բանակցությունները,-հայտարարել է Վարդան Օսկանյանը
Բ.Տարասյուկ. «Հուսով ենք, որ բանակցությունները ներդրում կապահովեն ղարաբաղյան խնդրում առաջընթացի հասնելու գործում»
6 դեկտեմբերի 2005 - 13:47 AMT  14:02 GMT
«Հակամարտությունները պետք է լուծվեն ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության եւ սահմանների անխախտելիության սկզնունքների հիման վրա` ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի համապատասխան բանաձեւերի եւ ԵԱՀԿ որոշումների համաձայն», հայտարարել է Բորիս Տարասյուկը
Ռոբերտ Քոչարյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպանը
6 դեկտեմբերի 2005 - 13:33 AMT  14:02 GMT
Րինա Պանդեյը հայտարարել է, որ պաշտոնավարման ընթացքում մտադիր է նպաստել հատկապես տնտեսական կապերի ընդլայնմանը երկու երկրների միջեւ