ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ իտալերեն-հայերեն բառարանի շնորհանդես
Վահան Օհանյան. Հույս ունեմ, որ այս գիրքը, որն ընդգրկում է ավելի քան 30 հազար բառ, սեղանի գիրք կդառնա և կօգնի իտալերեն սովորելուն
Սուրեն Հասմիկյան. Ժամանակակից հայկական ֆիլմերում բացակայում է «մարդը»
20 հոկտեմբերի 2010 - 20:17 AMT  19:19 GMT
Արա Բաղդասարյան. «Ժամանակակից հայկական ֆիլմերն ավելի են համապատասխանում իրականությանը, քան խորհրդային ֆիլմերը»
ՌԴ խոշորագույն կապի օպերատորները նվազեցնում են ռոումինգի սակագները ԱՊՀ ներկայության տարածքում
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:35 AMT  19:19 GMT
«ՎիմպելԿոմ»-ն արդեն նվազեցրել է ռոումինգի սակագինը Beeline-ի ցանցում, ՄՏՍ-ը մտադիր է նվազեցնել ռոումինգի սակագինը մինչև տարեվերջ
2010 թվականին Հայաստանը 101-րդ տեղն է զբաղեցրել մամուլի ազատության համաշխարհային վարկանիշային աղյուսակում
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:24 AMT  19:19 GMT
Մեկ տարում Հայաստանը բարելավել է իր ցուցանիշը 27,50 կետով՝ 2009-ին նա 111-րդն էր
Թուրք ուսանողները հանդես են գալիս հիջաբներ կրելու արգելքը պահպանելու օգտին
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:22 AMT  19:19 GMT
Ուսանողները մտադիր են համազգային դասադուլ կազմակերպել այդ որոշման դեմ, որը սպառնում է պետության աշխարհիկ կառուցվածքին
Գյումրու տեխնոպարկի 2010թ. ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել «Մեխանիկայի և էլեկտրոնիկայի լաբորատորիայի հիմնում» շնորհանդես-քննարկումը
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:11 AMT  19:19 GMT
«Նեյշնլ Ինստրումենտս» ընկերության ներկայացուցիչ Գեղամ Վարդանյանը ներկայացրել է Գյումրիի համար անհրաժեշտ ճարտարագիտական լաբորատորիաները
Նոբելյան մրցանակակիրը դասախոսություն կկարդա երիտասարդ հայ գիտնականներին գենային մուտացիաների մասին
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:06 AMT  19:19 GMT
Բացի ճանաչողական նպատակից, միջոցառումը նպատակ ունի նաև պետության ուշադրությունը հրավիրել երիտասարդ գիտնականների վրա
Գերմանիան Հայաստանին 51 մլն եվրոյի չափով վարկ կտրամադրի Որոտանի հէկ-երի համակարգի վերակառուցման համար
20 հոկտեմբերի 2010 - 19:03 AMT  19:19 GMT
Ծրագիրը կմեկնարկի 2011թ. սկզբին և կիրականացվի 4 տարվա ընթացքում
Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի հունվար-սեպտեմբերին աճել է 7.9%-ով` կազմելով 106 048 դրամ
20 հոկտեմբերի 2010 - 18:42 AMT  19:19 GMT
Երկրում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը կրճատվել է 1.2%-ով` կազմելով 82 100 մարդ
Տեղի է ունեցել 500 մլն դրամ ծավալով պետական պարտատոմսերի հետգնման աճուրդ
20 հոկտեմբերի 2010 - 18:29 AMT  19:19 GMT
Հետգնման ենթակա պարտատոմսերի հետգնման ներկայացված ծավալը 2 մլրդ 571 մլն 697 հազար դրամ է, , իսկ հետգնման սահմանային եկամտաբերությունը` 12.5111%