Արթուր Բաղդասարյան. Քվեարկեցի հանուն օրենքի երկրի կառուցման
PanARMENIAN.Net - Այսօր առավոտյան «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Երևանի Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցում քվեարկեց Ազգային ժողովի ընտրություններին: «Քվեարկեցի հանուն օրենքի երկրի կառուցման, Հայաստանում բարեփոխումների խորացման և, ընդհանրապես, հանուն մեր երկրի զարգացման և առաջընթացի»,- ասաց Բաղդասարյանը: Լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ իր տրամադրությունը շատ լավ է. առավոտյան ընտանիքի հետ գնացել է եկեղեցի և մաղթել երկրին լավ ընտրություններ, և որ երկրում կուտակված հարցերն իրենց լուծումը ստանան: Բաղդասարյանը նկատում է ակտիվ ընտրություններ, քանի որ մինչ այս ժամը իր տեղամասում արդեն 70 մարդ քվեարկել է: ՕԵԿ կողմից դեռևս խախտումներ չեն արձանագրվել:
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ընտրությունների ընթացքի մասին տեղեկությունները կհրապարակի քվեարկության օրը ժամը 09:00-ին, այնուհետև՝ 12.00-ին, 15.00-ին, 18.00-ին: Իսկ ժամը 21.00-ին կհրապարակվեն ըստ մարզերի (մարզում նաև ըստ մարզկենտրոնների և մարզի 10000-ից ավելի ընտրող ունեցող համայնքների) և Երևան քաղաքի, մինչև նախորդ ժամը քվեարկությանը մասնակցած ընտրողների թվի վերաբերյալ տեղեկություններ:
Ազգային ժողովի համամասնական ընտրակարգով ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հանրային ռադիոյի և հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերով պաշտոնապես կհրապարակի քվեարկության ավարտից ոչ ուշ, քան 24 ժամ հետո, այսինքն մայիսի 7-ի կեսգիշերից սկսած մինչև երեկոյան ժամը 8-ը:
Ընտրությունների վերջնական արդյունքները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշում կայացնելուց հետո կհրապարակվեն մայիսի 13-ին: