ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԸ ՀԱՆԴԵՍ Է ԵԿԵԼ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅԱՄԲ` ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ 87-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
PanARMENIAN.Net - Ապրիլի 24-ին ԵԽԽՎ նստաշրջանին հայկական պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Հովհաննիսյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ` հայոց ցեղասպանության 87-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմիֆո» գործակալությանը տեղեկացրել են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունում, Հովհաննես Հովհաննիսյանը նշել է, որ ամբողջ աշխարհի հայերը եւ առաջադեմ մարդկությունը նշում են ապրիլի 24-ը, որպես Օսմանյան Թուրքիայում հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակի օր: Նա կոչ է արել Եվրախորհրդի պատգամավորներին հիշատակի տուրք տալ ցեղասպանության զոհերին եւ երախտագիտություն է հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր միացել են այդ հայտարարությանը: ԵԽԽՎ-ում Թուրքիայի պատվիրակության ներկայացուցիչները փորձել են ընդդիմանալ Հովհաննիսյանի ելույթին, սակայն ԵԽԽՎ նախագահը նրանց խոսք չի տրամադրել: