PanARMENIAN.Net - President of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdoğan held a meeting during the ongoing Diplomacy Forum in Antalya.
According to Minval.az , the two discussed the situation in the South Caucasus and the Middle East.
During the talks, both sides expressed satisfaction with the "successful development of fraternal and allied relations" between Azerbaijan and Turkey in all areas, and “explored opportunities for deepening cooperation.”
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, and Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan are attending the Antalya Diplomacy Forum.