3 մարտի 2012 - 11:35 AMT
Նրանք հիանալի հանդիպում անցկացրին և կարողացան հաղթանակ տանել: Չնայած Քևին Մաքկենայի գոլի շնորհիվ հաշվի մեջ առաջ անցան կանադացիները, բայց 23-րդ րոպեին Մարկոս Պիզելլին հեռահար գեղեցիկ հարվածով նախ հավասարեցրեց հաշիվը, ապա խփեց Հայաստանի երկրորդ գնդակը:
Խաղավարտին էլ Արթուր Սարկիսովի վաստակած 11-մետրանոցը հաջող իրացրեց հավաքականում իր նորամուտը նշող Արազ Օզբիլիսը, և խաղն ավարտվեց 3:1 հաշվով:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան արդեն պայմանավորվածություն է ձեռք բերել Հունաստանի ֆեդերացիայի հետ, ըստ որի, մայիս ամսին կայանալու է երկու երկրների ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպում:
«Վարդան Մինասյանն ուզում է մայիսին 15-օրյա հավաք անցկացնել, և կփորձենք այդ ընթացքում ևս մեկ մրցակից գտնենք, որ էլի ընկերական հանդիպում անցկացնենք: Բայց ցանկանում ենք, որ այդ խաղը կայանա Հայաստանում»,- ասել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Օգոստոսին Հայաստանի մրցակիցը կլինի Բելառուսի ընտրանին: Հայրապետյանի խոսքով այդ հանդիպումը, ամենայն հավանականությամբ, կկայանա «Հրազդան» մարզադաշտում. «Կարծում եմ, մենք կհասցնենք փոխել մարզադաշտի խոտածածկը, և այս հանդիպումն անցկացնել «Հրազդանում»:
Նա նաև նշել է, որ գոհ է ազգային հավաքականի խաղերից:
«Ընկերական խաղերի իմաստն այն է, որ գլխավոր մարզիչը նոր ֆուտբոլիստներ փորձարկի: Կիպրոսյան խաղերից ես կառանձնացնեի Սերբիայի խաղը: Բոլորս էլ գիտենք, թե ինչ ուժեղ հավաքական ունի Սերբիան, և մեր երիտասարդ ֆուտբոլիստները նրանց դեմ հիանալի էին խաղում: Այդ խաղից ես ուրախացա, քանի որ տեսա, որ մեր երիտասարդները պատրաստ են համալրելու ազգային հավաքականը»,- ասել է Հայրապետյանը:
Adidas ընկերության մարզահագուստը, ամենայն հավանականության, Հայաստան կժամանի ապրիլին, և այն փորձարկելու հնարավորություն հավաքականը կունենա մայիսին նախատեսված ընկերական խաղում: