Լիբանանյան բանակին հաջողվել է ձերբակալել «Իսլամական պետության» առաջնորդ Աբու Բաքր Ալ Բաղդադիի կնոջն ու որդուն:
Ինչպես հայտնում է Al-Jazeera-ն, ահաբեկչի ընտանիքի անդամները ձերբակալվել են սահմանը հատելու ու Սիրիա անցնելու փորձ կատարելիս: Նրանք կեղծ անձնագրեր ունեին: Ձերբակալվածները տեղափոխվել են Լիբանանի պաշտպանության նախարարություն, որտեղ նրանց հարցաքննում են: Ըստ լիբանանյան աղբյուրների, գործողությունն իրականացվել է օտարերկրյա հետախուզության օգնությամբ:
Ըստ նոյեմբերին տարածված լուրերի, Ալ Բաղդադին վիրավորվել էր Իրաքի հյուսիսում ավիահարվածի ժամանակ: Սակայն այդ տեղեկությունը չհաստատվեց, իսկ ահաբեկիչների ներկայացուցիչները հերքեցին այն: