ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 13.000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է:
Նախորդ շաբաթ՝ նոյեմբերի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարը խախտվել է մոտ 1000 անգամ, որի ընթացքում արձակել է ավելի քան 12.000 կրակոց:
Նոյեմբերի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարը խախտվել է մոտ 1200 անգամ, որի ընթացքում արձակել է ավելի քան 13.000 կրակոց, իսկ նոյեմբերի 9-ից 15-ը հրադադարը խախտվել էր 800 անգամ, որի ընթացքում արձակել է ավելի քան 7000 կրակոց: