17 հունիսի 2016 - 13:45 AMT
ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը կմասնակցի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների՝ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք հանդիպմանը:
«Ես ներկա կլինեմ այդ հանդիպմանը և անհամբեր սպասում եմ դրան: Հուսով ենք, որ կողմերը կամփոփեն միջադեպերի հետաքննության ԵԱՀԿ մեխանիզմների մասին պայմանավորվածությունները և կվերսկսեն համապարփակ խաղաղ պայմանագրի շուրջ բանակցությունները»,-ասել է Ուորլիքը, հայտնում է ԱՊԱ-ն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը: Հանդիպման թեման է լինելու ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորումը:
Իսկ ԵԱՀԿ մամուլի հետ կապերի բաժնի ղեկավարի պաշտոնակատար Նատաշա Ռաջակովիչը հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ-ն չի մասնակցում ղարաբաղյան կարգավորման գծով եռակողմ գագաթնաժողովի նախապատրաստմանը:
Ընթերցեք նաև.Էվանս. ԼՂ հարցով բանակցությունները պետք է կենտրոնացնել մարդկանց անվտանգության ապահովման վրա