«Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամները պատրաստ են պատասխանել ԱԱԾ պահանջներին մինչև 19:00-ն: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը։
«ԱԱԾ և «Հիմնադիր խորհրդարանի» բանակցություններն անցնում են իմ անմիջական մասնակցությամբ: Նախօրեին ես փոխանցել եմ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամներին ԱԱԾ պահանջները, որոնց նրանք պատրաստ են պատասխանել երեկոյան»,-ասել է Ենիգոմշյանը, հայտնում է «Նովոստի-Արմենիան»:
Ենիգոմշյանը հրաժարվել է ներկայացնել ԱԱԾ հիմնական պահանջները: Ըստ նրա, նախնական պայմանավորվածության հասնելուց, ինչպես նաև իշխանությունների առաջարկները քննարկելու պատրաստակամության մասին խմբի անդամների հայտարարությունից հետո, ոստիկանության գնդի տարածքում գտնվող մարդիկ ամբողջությամբ զրկվել են կապի բոլոր միջոցներից:
Ալեք Ենիգոմշյանին չի հաջողվել «Սասնա ծռեր» խմբավորման հետ հեռախոսակապ հաստատել: «Այս ընթացքում ես համապատասխան կողմից ստացել եմ հավաստիացում, որ բանակցությունները խզված չեն»,-Էրեբունիի ՊՊԾ շենքի մոտ լրագրողներին է ասել Ալեք Ենիգոմշյանը։ Նա հավելել է, որ անկեղծորեն շատ գոհ է դրանից, հայտնում է «Ա1+»-ը:
«Եթե բանակցությունները խզված չեն, ակնկալվում է, որ երկու կողմերից սրացման գնացող, լարվածությունն ավելացնող քայլեր չի լինի»,-շեշտել է Ենիգոմշյանը։
Անդրադառնալով հեռախոսակապ հաստատելու հարցին` նա ասել է, որ չի խոսել խմբավորման մասնակիցների հետ, սակայն, սպասում է, որ «տղաների հետ հեռախոսակապը հաստատվի»։ «Պահանջում եմ, որ այդ հեռախոսակապը լինի»,-ասել է Ենիգոմշյանը:
«Նման պայմաններում անհնար է բանակցել, եթե կես ժամվա ընթացքում կապը չվերականգնվի, մենք կհամարենք, որ իշխանությունները միակողմանի կարգով դադարեցնում են բանակցությունները»,-ասել է Ենիգոմշյանը:
Նա նշել է, որ մինչ օրս բանակցությունները նորմալ են ընթացել, իսկ «Հիմնադիր խորհրդարանի» բոլոր անդամներն իր միջոցով համաձայնեցնում են գործողությունները Ժիրայր Սեֆիլյանի հետ: