31 մայիսի 2007 - 19:51 AMT
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը այլ երկրների հետ էներգետիկ հարաբերությունները միանման է կառուցելու, անկախ քաղաքական հարաբերություններից: «Մեր դիրքորոշումը բաց է, լռիվ թափանցիկ է եւ շուկայական բոլոր գործընկերների հարցում, անկախ այն բանից, թե ինչպիսին են քաղաքական հարաբերությունները այդ երկրների հետ այս պահին»,- ասել է Ռուսաստանի նախագահը Հունաստանի նախագահ Կարլոս Պապուլասի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ:
Նա ճշտել է, որ նկատի ունի Անդրկովկասի բոլոր երկրները: «Մենք բացարձակ միանման մոտեցում ունենք Վրաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նկատմամբ: Դա վերաբերում է նաեւ արեւմտյան հարեւաններ Բելառուսին եւ Ուկրաինային»,- ընդգծել է ՌԴ նախագահը:
Վլադիմիր Պուտինը նաեւ հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է ապաքաղաքականացնել բոլոր տնտեսական հարաբերությունները եւ պայմանավորվել բոլոր երկրների հետ, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը: