14 հունիսի 2018 - 16:34 AMT
Հունիսի 12-14-ը Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայկական կողմի հետ քննարկել են Ղարաբաղյան հարցի շուրջ բանակցությունների ընթացքն ու դրանց առաջխաղացումը, այդ թվում` մոտ ապագայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման մակարդակով: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը:
Ամփոփելով հայաստանյան այցի արդյունքները՝ համանախագները հայտնել են, որ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Արմեն Սարգսյանի, պաշտպանության և ԱԳ նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Զոհրաբ Մնացականյանի հետ:
Տեսակետներ են փոխանակվել հայ-ադրբեջանական սահմանին ու շփման գծում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ և կարևորել կառուցողական միջավայրի ապահովումը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել են Երևան ժամանած համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շեֆերին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: