14 հուլիսի 2020 - 13:55 AMT
Ադրբեջանը պաշտոնապես հայտնել է հուլիսի 12-ից 14-ը Տավուշի սահմանին բախումների ընթացքում մահացած ընդհանուր 11 զինծառայողի մասին։ Այս մասին հայտնում է Report.az-ը։
Ըստ հայտնի տվյալների՝ նրանցից մեկը գեներալ-մայոր է, մեկը՝ գնդապետ, 2-ը՝ մայոր, 2-ը՝ ենթասպա, 1-ը՝ ավագ լեյտենանտ, մյուսները՝ պայմանագրային զինծառայողներ։
Նրանցից 3-ի մասին Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարել է հուլիսի 12-ին, 1-ի մասին հուլիսի 13-ին, 7-ի մասին՝ հուլիսի 14-ին։
Սպանվածներից երկուսը բարձրաստիճան զինվորականներ են՝ 3-րդ բանակային կորպուսի շտաբի պետը և նույն կորպուսի հրետանու պետը։ Կարդացեք նաև՝ Ադրբեջանի ՊՆ․ Սպանվել են ադրբեջանցի ԶՈւ գեներալ-մայոր և գնդապետ
Ավելի վաղ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է կադրեր, որոնցում երևում է, թե ինչպես են ոչնչացվում ադրբեջանական այն հենակետերը, որոնք հրետակոծել են Տավուշի սահմանամերձ բնակավայրերը։