Ռուսական էստրադայի երգիչ Ֆիլիպ Կիրկորովի հայրը՝ Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, երգիչ Բեդրոս Կիրկորովն ընկերոջ հետ 2․6 մլն ռուբլի է հավաքել՝ աջակցելու համար Լեռնային Ղարաբաղին, փոխանցում է Pdm News-ը։
Բեդրոս Կիրկորովն արմատներով բուլղարահայ է։
Կիրկորով ավագը նշել է, որ իրենք ցանկացել են գումարը փոխանցել հոկտեմբերի 7-ին՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ծննդյան օրը, սակայն Վրաստանի անցակետում մեքենան անցնել անմիջապես չի կարողացել։ Նրան ասել են՝ թույլ կտան այն անցնի։
Բեդրոս Կիրկորովը նաև կոչ է արել ի պաշտպանություն հայ ժողովրդի ստեղծված խնդրագրերի տակ ստորագրել՝ այն ՄԱԿ ներայացնելու համար։