24 մարտի 2009 - 22:14 AMT
Ազատ ոճի եւ հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականները կմասնակցեն մարտի 31-ից-ապրիլի 5-ը Վիլնյուսում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդեց Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամլո քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանը, Հայաստանի կողմից Եվրոպայի առաջնությանը կմեկնի ազատ ոճի եւ հունահռոմեական դասական ոճի յոթ ըմբշամարտիկ :
«Ազատ ոճի ըմբշամարտիկները ներկայումս ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Մինսկի շրջակայքում գտնվող «Ստայկի» օլիմպիական մարզահամալիրում»: Նրանք առաջինը կմեկնեն Վիլնյուս մարտի 29-ին, քանի որ նրանց ելույթները տեղի կունենան ապրիլի 1-ին եւ 2-ին: Իսկ մարտի 31-ին նրանք պետք է կշռվեն: Դասական ոճի ներկայացուցիչները ելույթ կունենան ապրիլի 3-ին եւ 4-ին, ուստի ազատ ոճի մարզիկներին կմիանան ապրիլի 2-ին: Նշենք, որ մարտի 29-ին Ըմբշամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահի տեղակալ Հրանտ Ենոքյանի գլխավորությամբ Վիլնյուս կմեկնի նաեւ Ըմբշամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի պատվիրակությունը», - նշել է Առաքելյանը: