Արմեն Փամբուխչյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների նախարար։ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է հրամանագիրը։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Արմեն Փամբուխչյանին նշանակել արտակարգ իրավիճակների նախարար»,-ասվում է փաստաթղթում։
Մինչ այդ Փամբուխչյանը զբաղեցնում էր արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնը, որից ազատվել է ապրիլի 11-ին։
ԱԻ նախկին նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը կալանքի տակ է, նա ազատվել է պաշտոնից ապրիլի 1-ին։ Նա մեղադրվում է խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ։