20 մայիսի 2009 - 16:39 AMT
Կար-որելով ֆինանսական ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների դերը - գնահատելով իր հաճախորդների ժամանակը` «Նորվիկ» ունիվերսալ վարկային կազմակերպությունը շարունակում է ընդլայնել «Տեղում Ապառիկ» համակարգին միացրած խանութների ցանկը:
Այսուհետ մեր հաճախորդները կկարողանան «Նորվիկ»-ի օգնությամբ գնել բջջային հեռախոսներ Nokia-ի միակ պաշտոնական ներկայացուցիչ`
«Հայրապետյան Եղբայրներ - Հ.Ա.» ՓԲԸ-ի խանութների ցանցից:
Ապառիկը ձ-ակերպվում է տեղում` խանութում, հայտը դիտարկվում է 5-10 րոպեների ընթացքում, իսկ մարումները կարելի է կատարել ցանկացած ժամանակ - ցանկացած տեղում առանց «Նորվիկ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ այցելելու` օգտվելով ինքնասպասարկման տերմինալներով վճարումների ընդունման TelCell - Tandem համակարգերից, բանկային փոխանցումների օգնությամբ - նույնիսկ ինտերնետով` ARCA
համակարգի միջոցով:
Հիշեցնենք, որ «Նորվիկ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2006թ. հուլիսին` լատվա-իսլանդական «Նորվիկ Բանկ» բաժնետիրական ընկերության կողմից - արդեն երրորդ տարին է ինչ զբաղեցնում է առաջին տեղը վարկային կազմակերպությունների շարքում: «Նորվիկ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն առաջինն էր վարկային կազմակերպությունների շարքում, որը առաջարկեց իր հաճախորդներին վարկերը մարել հեռակառավարվող համակարգերի օգնությամբ: