13 փետրվարի 2025 - 14:59 AMT
ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, հայտարարել է, որ այս պահին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ռուսաստան այցի վերաբերյալ քննարկում չկա։
«Եթե նախատեսված լինի՝ կառավարության գործընկերները պատեհ պահին նախապես կիրազեկեն այդ մասին»,- նշել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նաև ասել է, որ ՀՀ քայլերն ուղղված չեն որևէ երկրի դեմ՝ պատասխանելով այն հարցին, թե եվրաինտեգրման վերաբերյալ օրինագիծն ու ամբողջ գորընթացն ուղղված չե՞ն արդյոք ՌԴ-ի դեմ, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Մենք ունենք և շարունակում ենք մեր երկխոսությունը բոլոր գործընկերների հետ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության։ Վստահաբար տեղյակ եք, որ ընդամենը շաբաթներ առաջ ԱԳ նախարարն աշխատանքային այցով նաև հյուրընկալվել էր Մոսկվայում և այնտեղ նախարար Լավրովի հետ բավականին կառուցողական քննարկումներ են եղել»,- ասաց Կոստանյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնապես հրավիրել են մասնակցելու Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 80–ամյակին նվիրված տոնակատարությանը Մոսկվայում։