15 փետրվարի 2025 - 10:47 AMT
Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը Հակակոռուպցիոն դատարանում իր և իր հետ փոխկապակցված անձանց գործով դատական նիստի ժամանակ դիմել է նախագահող դատավոր Մերի Մոսինյանին՝ խնդրելով չնշանակել դատական նիստեր քարոզարշավի օրերին։
«Փետրվարի 20-ից առաջադրվում եմ Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու: Քարոզարշավ է լինելու մինչև մարտի 30-ը: Խնդրում եմ այդ օրերը ազատ թողնել, որպեսզի կարողանամ զբաղվել քարոզարշավով»,- ասել է Ղուկասյանը, հայտնում է «Առավոտը»։
Դատարանը, արձագանքելով նրա խնդրանքին, նշել է. «Ամենայն հարգանքով ձեր քարոզարշավի նկատմամբ, բայց դա չի կարող հիմք հանդիսանալ դատական նիստեր չնշանակելու հետ կապված»։