Ապրիլի 23-ին, ժամը 22:20-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ՝ վնաս պատճառելով մի բնակելի շինության, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարել է. «Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով»։
ՊՆ–ն հիշեցվել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը հանդես է եկել առաջարկությամբ՝ ստեղծել Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ, որը կզբաղվի հրադադարի ռեժիմի խախտումների կամ դրանց վերաբերյալ տվյալների հետաքննությամբ։ Սակայն, ըստ աղբյուրի, Ադրբեջանը դեռևս որևէ արձագանք չի ներկայացրել։