ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ` շնորհակալություն հայտնելով նրան Հայաստան այցելելու համար։
Սիմոնյանը ներկայացրել է նաև Ադրբեջանում պահվող գերիների, անօրինական կերպով պահվող անձանց և անհետ կորածների հետ կապված խնդիրը՝ ընդգծելով դրանց կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում հիմնական ուշադրությունը կենտրոնացել է Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների վրա, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման գործընթացին ու տարածաշրջանային կայունության խնդիրներին։