28 հուլիսի 2025 - 13:31 AMT
ՊՆ-ն հերքել է Ջերմուկի ուղղությամբ բանակային դիրքի գրավման վերաբերյալ սոցցանցերում շրջառանվող լուրերը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
«Մամուլում և սոցցանցերում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե իբր «Ջերմուկի ուղղությամբ բանակային դիրք է գրավվել», չեն համապատասխանում իրականությանը:
Հորդորում ենք զերծ մնալ կեղծիք և ապատեղեկատվություն տարածելուց, հատկապես որ պաշտպանության նախարարությունը լրագրողական առաջին իսկ հարցմանն ի պատասխան հերքել է այդ տեղեկությունը»,–ասվում է գրառման մեջ։