Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցում հայտարարել է, որ Մոսկվան ուշադիր հետևում է իրավիճակին, որը ստեղծվել է «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերության և «Տաշիր» խմբի ղեկավար Սամվել Կարապետյանի շուրջ։
Նա հավելել է, որ «արտերկրում ռուսական բիզնեսի շահերի պաշտպանությունն այն հարցերից է, որոնք Մոսկվայի գերակայություններից են», գրում է ՏԱՍՍ–ը։
«Մոսկվայի ու Երևանի միջև ստեղծվել են նմանատիպ հարցերը քննարկելու միջկառավարական ալիքներ», – ասել է նա։
Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը նոյեմբերի 17-ին լիցենզիայից զրկել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի սեփականատերերին՝ «Տաշիր Կապիտալ» ընկերությանը (սեփականատերը Սամվել Կարապետյանն է): Իսկ նոյեմբերի 18-ին դատարանը Կարապետյանի կալանքը երկարացրել է ևս երկու ամսով։