4 հունիսի 2026 - 11:39 AMT
Բազմաթիվ անձանց նյութապես շահագռելու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 50-ից ավելի հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ։ Այդ մասին հայտնել է ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Փաստինֆոյի» տեղեկություններով՝ իրավապահ մարմիններն գործողություններ են սկսել չորս մարզում՝ Արմավիրում, Լոռիում, Սյունիքում և Վայոց Ձորում, և որ «Ուժեղ Հայաստանին» առնչվող գործողություններն իրականացվում են Ալիկ Ալեքսանյանին վերագրվող գործի կապակցությամբ։
Նշում, որ խուզարկություններ կատարվում են նաև օրինական ձևակերպված աշխատակիցների բնակարաններում, թեև «Մեր ձեւով»-ը նաև հարկեր է վճարել նրանց աշխատավարձեր վճարելիս: