1 սեպտեմբերի 2009 - 21:43 AMT
Սեպտեմբերի 2-ին ԼՂՀ-ն նշում է անկախության հռչակման 18-րդ տարեդարձը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը Ստեփանակերտից, սեպտեմբերի 2-ի առավոտյան Հայաստանի եւ ԼՂՀ նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը ծաղկեպսակ կդնեն Արցախի ազատության համար զոհված ազատամարտիկների հուշահամալիրին: Կեսօրին տեղի կունենա ռազմական շքերթ, որին կհաջորդի Անկախության օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստը:
Ստեփանակերտում հանդիսություններին մասնակցում են ՀՀ ականավոր հասարակական եւ քաղաքական գործիչնեն, արտերկրից ժամանած հյուրեր: