18 սեպտեմբերի 2009 - 20:19 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանըսեպտեմբերի 17-ին հրամանգիր էստորագրելՀայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 18-րդ տարեդարձի առթիվ, երկարամյա մարզական-մանկավարժական գործունեության եւ ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ պատվավոր կոչումներ շնորհելու մասին: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Մասնավորապես, Դերենիկ Գաբրիելյանին` Երեւանիօլիմպիական հերթափոխիպետական մարզական քոլեջի տնօրենին շնորհվել է Վաստակավոր մանկավարժի կոչում: Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի վաստակավոր գործչի կոչման են արժանացել Գալուստ Ազիզյանը` Ֆիզիկականկուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի ծանրամարտի, բռնցքամարտի եւ սուսերամարտի ամբիոնի վարիչը եւ Արտաշես Նազարյանը` ՀայաստանիՀանրապետության սպորտի եւ երիտասարդության հարցերինախարարության աշխատակազմի մարզական կազմակերպությունների եւ մանկապատանեկան սպորտի քաղաքականության վարչության պետը:
Հանրապետության նախագահի նույնօրվա մեկայլհրամանագրով Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 18-րդ տարեդարձի առթիվ, ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի բնագավառում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության ծանրամարտի հավաքական թիմի գլխավոր մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանը պարգեւատրվել է «Մովսես Խորենացի» մեդալով: