8 հոկտեմբերի 2009 - 11:35 AMT
Այսուհետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կարող են ծանոթանալ AFP գործակալության նորություններին իրենց բջջայիններից
Այսուհետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները բացառիկ հնարավորություն ունեն անմիջապես բջջային հեռախոսից ծանոթանալու լրատվության ոլորտի առաջատար` ֆրանսիական Agence France-Presse (AFP) գործակալության վերջին նորություններին անգլերեն, ֆրանսերեն, իսկ առաջիկայում` նաեւ ռուսերեն լեզվով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել ընկերության մամլո ծառայությունում: Պարզապես անհրաժեշտ է այցելել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Բջջային պորտալը ու հետ-ել AFP հղմանը:
ՎիվաՍելՄՏՍ-ը (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) Հայաստանում շարժական կապի առաջատար օպերատոր է, որը տրամադրում է ձայնային - տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի: Իր հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, կարճ ժամանակամիջոցում ՎիվաՍելՄՏՍ-ը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց - բաժանորդների զգալի բազա: ՎիվաՍելՄՏՍ-ը Հայաստանի շարժական հեռահաղորդակցության շուկայում նորարարական տեսականու - ծառայությունների զարգացման ու առաջարկի առաջատարն է: