20 հունվարի 2010 - 16:50 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունեց ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գծով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովին (Ռուսաստան), Բեռնար Ֆասիեին (Ֆրանսիա) եւ Ռոբերտ Բրադտկեին (ԱՄՆ): Հանդիպմանը ներկա էին ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը եւ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդկանը:
Կողմերը քննարկեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման ներկայիս գործընթացը եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների նշանակված հանդիպումը, հաղորդում է Հայաստանի նախագահի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնի դարձավ տեղեկացված աղբյուրներից, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Դմիտրի Մեդվեդեւի ու Իլհամ Ալիեւի եռակողմ հանդիպումը կկայանա հունվարի 25-ին Սոչիում: