1 սեպտեմբերի 2010 - 14:04 AMT
Սեպտեմբերի 1-ին Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 հանրակրթական դպրոցում բացվել է ձյուդոյի մարզադահլիճ:
Բացման արարողության ժամանակ Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանն ասաց, որ ֆեդերացիան մտադիր է զարգացնել ձյուդոն Հայաստանում և այն տարածված դարձնել պատանիների շարքում: «Սա կարևոր օր է մեզ համար, առաջին ուսումնական օրվանից սկսած երեխաները հնարավորություն կստանան ձյուդոյով զբաղվել և ապագայում դառնալ մեր երկրի հավաքականի անդամներ»,- ասել է Ավետիսյանը:
Բացման արարողության ժամանակ ձյուդոիստներն առաջին դասարանցիների համար հանդես եկան ցուցադրական մարտերով: Իսկ Ռումինիայից ժամանած հատուկ հյուրը` սենսեյ Կիրիլա Ալեքսանդրոն վարպետության դասեր անցկացրեց ձյուդոիստների հետ: