Սեպտեմբերի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363,39 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 363,25 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363,23 դրամ, սեպտեմբերի 14-ի համեմատ ավելանալով 0,49 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 470,93 դրամ է` ավելանալով 3,86 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,8 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 14-ի ցուցանիշից ավելի է 0,01 կետով: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը: