12 դեկտեմբերի 2010 - 16:49 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին այցելել է հանրապետության Մարտակերտի շրջան: Մասնակցելով Հաթերք գյուղում մշակույթի տան բացման արարողությանը` նախագահն այն համարել է կարևոր իրադարձություն ոչ միայն գյուղի, այլ նաև ամբողջ շրջանի համար:
Այնուհետև երկրի ղեկավարն այցելել է Թրղե գետի վրա կառուցվող հիդրոէլեկտրակայաններ և տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին ուղեկցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը: