17 հունվարի 2011 - 11:41 AMT
Հայ գործարարները մտադիր են 7 մլն դոլարի ներդրումներ կատարելՎրաստանի զբոսաշրջային գոտում: Մասնավորապես, գործարարների խումբը նախատեսում է 5 մլն դոլարի ներդրումներ կատարել Քոբուլեթիի զբոսաշրջային գոտում, հաղորդում է Բիզնես Գրուզիան:
Ինչպես հայտնում են գործարարները, նրանք հանդիպել եմ էկոնոմիկայի նախարարության ներկայացուցիչների հետ, և երկու հյուրանոցների շինարարության հայտերն արդեն տրվել են: Այս փուլում գործարարներն անցկացնում են խորհրդակցություններ` կապված Անակլիայի զբոսաշրջային գոտու հետ:
Նրանց խոսքերով, բացառված չէ, որ գործարարները մինչև 2 մլն դոլարի ներդրումներ կատարեն Անակլիայում: Հայ գործարարները նշում են, որ նրանց գրավում են զբոսաշրջային գոտիներում գործող հարկային արտոնությունները: