5 ապրիլի 2011 - 21:29 AMT
Հայկական դատարանը Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայցով կալանք է դրել «Հրապարակ» թերթի դրամական միջոցների և ունեցվածքի վրա: Դատարանը վարույթ է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի հայցը, որը պահանջում է հերքել իրեն վարկաբեկող վկայությունները, որոնք տեղ են գտել թերթի հրապարակման մեջ:
2011 թվականի փետրվարի 15-ին «Հրապարակ» թերթը հոդված հրապարակեց «Քոչարյանին ոչնչացնում են, Ծառուկյանին` բացատրում» խորագրով: Հրապարակման մեջ տեղ գտած վկայությունների համար ՀՀ նախկին նախագահը բարոյական վնասի 6 միլիոն դրամի չափով (մոտ 16 հազար դոլար) հատուցում է պահանջում:
Թերթի գլխավոր խմբագիր Արմինե Օհանյանը հայտարարել է, որ թերթի նկատմամբ կալանքն առաջին անգամ է կիրառվում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն դատի է տվել ընդդիմադիր «Հայկական ժամանակ» և «Ժամանակ» թերթերին: