15 ապրիլի 2011 - 10:05 AMT
Ապրիլի 21-ին Կալիֆորնիայի հայկական համայնքը կոչ է անում ցույց անցկացնել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի դեմ, որն այդ օրն այցելելու է Քալվեր սիթիի Sony կինոստուդիա:
«Նախագահ Օբաման նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այցելելու է Լոս Անջելես և մինչև ապրիլի 24-ը գտնվելու է նահանգում: Օբաման պետք է լսի մեր համայնքի ձայնը, որը հիասթափվել է նրանից, երբ նա չի ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: ԱՄՆ-ում սփյուռքի ամենամեծ համայնքն է և մենք պետք է մեր կարծիքը հասցնենք ոչ միայն ԱՄՆ նախագահին, այլ նաև բոլոր ԶԼՄ-ներին, որոնք լինելու են Օբամայի: Մենք կոչ ենք անում բոլոր հայերին պաշտպանել մեզ, մեր ձայնը պետք է լսվի»,- հայտարարել են ակցիայի կազմակերպիչները, գրում է Asbarez.com-y: