«Յուրաքանչյուր մարզիկ պետք է հայրենասեր լինի, եթե մարզչին հաջողվում է դաստիարակել նրան այդպիսին, նա հասկանում է, որ նրա հաղթանակները և ձեռքբերումները պատկանում են ոչ միայն նրան, այլ նաև ողջ երկրին: Առանց այդ որակների մարզիկները երբեք չեն կարողանա հասնել հաջողությունների»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը:
Նրա խոսքերով, յուրաքանչյուր հավաքի ժամանակ նա ըմբիշների հետ քննարկում է ոչ միայն մարտավարական հարցեր, այլ նաև բացատրում, թե ինչ է նշանակում ներկայացնել երկիրը: «Գլխավորը, որ մարզիկները միշտ հասկանում են իմ պահանջները, և յուրաքանչյուր մրցաշարից մենք անպայման վերադառնում ենք մեդալներով»,- ասել է օլիմպիական չեմպիոնը:
Ջուլֆալակյանին բազմիցս հաջողվել է զգալ հաղթանակի բերկրանքը և որպես մարզիկ, և որպես մարզիչ: Նա խոստովանել է, որ չնայած նա հանդես է եկել ԽՍՀՄ հավաքականի կազմում, նա հպարտ է եղել, որ հայ է և առաջին հերթին ներկայացնում է իր երկիրը. «Դժվար է բառերով նկարագրել, թե ինչ է նշանակում դառնալ օլիմպիական չեմպիոն, դա գիտեն միայն մարզիկները: Ուրախ եմ, որ իմ փոքր ավանդն ունեմ Հայաստանի մարզական ձեռքբերումների շարքում և հիմա հիանում եմ, որ դա հաջողվում է անել նաև իմ սաներին»:
Ջուլֆալակյանը շնորհավորել է բոլոր հայերին Առաջին հանրապետության օրվա կապակցությամբ և մաղթել խաղաղություն, երջանկություն և լավատեսություն: